Καλησπέρα, έχει βρεθεί στα χέρια μου μια πολύ παλιά αναλογική μηχανή Kiev(?). Το θέμα είναι οτι δεν μπορέσαμε στους Παξούς να περάσουν φιλμ... και δεν ξέρω καν αν λειτουργεί... Όταν θα έρθω Κέρκυρα που να πάω?

Προβολές: 133

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

τι μοντέλο είναι γιατί έχω μια kiev 4a και μια τρέλα με τις σοβιετικές μήπως σου λύσω το πρόβλημα. 

Καλησπέρα! Τωρα είδα το μήνυμα! Αυτη ειναι πιστευω! http://goo.gl/QEqmTi
Κατι κατάφερα να κάνω χωρίς να έχω εμφανίσει κάτι μιας και στους Παξούς σταμάτησαν να ασχολούνται με φιλμ! Και εχω αποκτίσει και μια zenit στη οποία μπορώ να βγάλω άκρη, γέμισα και το πρώτο μου φιλμάκι αλλά δεν το έχω εμφανίσει ακόμα!
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

ακριβός την ίδια έχω και εγώ και όντος είναι λίγο περίεργος ο τρόπος που φορτώνει φιλμ. Αν σου λυπεί το καρούλι που θα έπρεπε να είναι στα δεξιά είναι λίγο μπελάς αλλά αν θέλεις να την λειτουργήσεις πες μου να σου στείλω φωτογραφίες με πατέντες που μπορείς να κάνεις. Και από Zenit έχω μια σχετική γνώση μιας και έχω μια TTL. Δεν εμφανίζει κανείς έγχρωμο? Αν εννοείς ασπρόμαυρο έχουν σταματήσει αν εμφανίζουν σχεδόν όλοι αλλά είναι τόσο εύκολο που μπορείς να το κάνεις και στο σπίτι και μετά σκαρτάρισμα τα αρνητικά, και εγώ αυτό κάνω εδώ και 2 χρόνια.

RSS

Πληροφορίες

Τελευταίες καταχωρήσεις

χ τ 282

από Μίλτος Παυλής

χ τ 281

από Μίλτος Παυλής

χ τ 280

από Μίλτος Παυλής

Χ τ 279

από Μίλτος Παυλής Απαραίτητη η πλήρης προβολή

χ τ 278