Θ α ήθελα την γνώμη σας γιαυτή τη φωτο κυρίως σχετικά με την επεξεργασία που έχω κάνει
Ειναι τραβηγμένη με φλας
Σας ευχαριστώ

Προβολές: 192

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

φίλε πολύ ωραίο κάδρο ...αλλλά ο ουρανός ¨"ελαφρώς" καμμένος και αποσυντονίζει το μάτι

δοκίμασα μια διαφορετική προσέγγιση ....δεν ξέρω αν σου αρέσει ....Shadow Highlight /bern tool/Clone
Ειναι πολύ καλή μόνο που θα έπρεπε κάτι να κάνεις και με την αντανάκλαση του ήλιου στο νερό.
Δεν γίνεται να υπάρχει αντανάκλαση και να μη υπάρχει ήλιος χαχαχα
Θ απροσπαθήσω όταν βρώ χρόνο να το κάνω για να το μάθω και εγώ
Σε ευχαριστώ πολύ
χα χα σωστό εν μέρει ..αλλά ο ήλιος υπονοείται από τον φωτισμό επάνω ....
Γειά σου Νικόλα. Εξαιρετικά χρώματα. Το κάδρο δραματικό. Η σύνθεση όμως δεν είναι αντίστοιχα καλή. Ίσως να φταίει ο προσανατολισμός της βάρκας. Αν και μας δείχνει το ηλιοβασίλεμα νομίζω ότι εξαντλεί την πορεία της ματιάς στην φωτογραφία. Ο βράχος όντας μικρός δεν συγκρατεί το βλέμμα, όμως είναι καλοδεχούμενος. Ο ήλιος θα ήθελε λίγο "ξεκάψιμο", ο Βλάσης όμως νομίζω το παράκανε. Μου αρέσει και μου περνάει ευεξία!
Σε ευχαριστώ πολύ Σωτήρη

Σωτήρης Πανδής είπε:
Γειά σου Νικόλα. Εξαιρετικά χρώματα. Το κάδρο δραματικό. Η σύνθεση όμως δεν είναι αντίστοιχα καλή. Ίσως να φταίει ο προσανατολισμός της βάρκας. Αν και μας δείχνει το ηλιοβασίλεμα νομίζω ότι εξαντλεί την πορεία της ματιάς στην φωτογραφία. Ο βράχος όντας μικρός δεν συγκρατεί το βλέμμα, όμως είναι καλοδεχούμενος. Ο ήλιος θα ήθελε λίγο "ξεκάψιμο", ο Βλάσης όμως νομίζω το παράκανε. Μου αρέσει και μου περνάει ευεξία!
Εξαιρετικό χρώμα και κάδρο, συμφωνώ με το Σωτήρη για τον προσανατολισμό της βάρκας, και ίσως λιγότερα κίτρινα...

RSS

Πληροφορίες

Τελευταίες καταχωρήσεις

χ τ 717

από Μίλτος Παυλής

χ τ 716

από Μίλτος Παυλής

χ τ 715

από Μίλτος Παυλής

χ τ 714

από Μίλτος Παυλής

χ τ 713